Kontakt, o mně/ Contact, About

Silvie Novotná                                                                        SILVIEN

silvien@silvienovotna.com
info@silvienovotna.com
TEL: + 420 608 711 518
Prague, Czech Republic, EU


Vítejte na mých stránkách!

Obrazy, které zde s vámi sdílím, vznikají většinou na základě vnitřní vize. Již od dětství mne fascinovaly pohádky a mýty a nekonečný svět představivosti. Když se ponoříme do sebe a před vnitřním zrakem se nám objevují obrazy neuchopitelné krásy. Můj dlouholetý zájem o hlubinnou psychologii ve mně zanechal víru, že obrazy, které nám duše předkládá, jsou symboly skrytých skutečností.

Lidé se občas pozastavují nad tím, že na mých obrazech jsou převážně ženské tváře či postavy. Je to ale zcela spontánní, takto ke mně obrazy přicházejí. Racionálně by se dalo přidat vysvětlení, že ženská postava byla v umění odedávna symbolem pro duši. A možná je mým úkolem podpořit jemné ženské energie v tomto světě a jejich uzdravující potenciál.

Občas je mi až vytýkáno, že jsou postavy na mých obrazech krásné způsobem, který neodráží pozemskou skutečnost. Krásu vnímám jako průlom božského, jako něco, co nás povznáší nad každodenní realitu, a tak mne cosi nutí alespoň se snažit o dokonalost.

Tvorbu vnímám jako součást spirituality a duchovní cesty, jako cosi otevřeného, co reaguje na právě probíhající život a vnitřní impulsy duše.

Z technik preferuji malbu olejovými barvami a kresbu uměleckými pastelkami, která u mne poslední dobou dominuje.

Děkuji vám za návštěvu!